Queen Symfonicznie w Atlas Arenie. Show must go on

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

W tym roku obchodzimy 25. rocznicę śmierci Freddiego Mercury’ego. W weekend największe przeboje grupy Queen w nietypowych symfonicznych aranżacjach zabrzmią w Atlas Arenie.

Sobota (17 grudnia), godz. 19. Atlas Arena, al. Bandurskiego 7

Pięć lat temu premierę miał projekt „Queen Symfonicznie” zespołu Alla Vienna. Siedmioosobowa orkiestra, którą tworzą muzycy związani z Filharmonią Łódzką oraz Filharmonią Świętokrzyską, na nowo zinterpretowała przeboje grupy Queen. Pierwszy koncert zbiegł się z 20. rocznicą śmierci Freddiego Mercury’ego. Doskonałe przyjęcie publiczności zmotywowało grupę do kontynuowania występów. W ciągu pięciu lat w Polsce i za granicą zagrali blisko 100 razy, gromadząc na swoich koncertach około 60 tys. widzów.

Wielka orkiestra

W tym roku obchodzona jest 25. rocznica śmierci Mercury’ego. Alla Vienna złoży mu hołd grając specjalną ogólnopolską trasę koncertową. Jej najważniejszym punktem będzie występ 17 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie. Z tej okazji Jan Niedźwiecki, głowa projektu rozpisał muzykę na 40-osobową Hollyłódzką Orkiestrę Filmową, w której brzmienie zespołu Alla Vienna oraz chóru Dawida Bera wzbogacają muzycy Filharmonii Łódzkiej i łódzkiego Teatru Wielkiego. W rolę Freddiego Mercury’ego wcieli się Sebastian Machalski z warszawskiego Teatru Rampa.

Oko w oko z Freddiem

Zmiana obsady nie wpłynie na formułę imprezy. Dwuipółgodzinne, podzielony na dwie części show przypomni największe przeboje brytyjskiej grupy. W pierwszej, klasycznej, zabrzmią piosenki prezentujące przekrój całego dorobku „królowej”. Ważną rolę odegra w niej chór – Vivid Singers, który w zależności od potrzeb śpiewa melodie, podkłada harmonię, improwizuje solówki, a nawet pełni rolę perkusji.

Po prostu Rock’n’Roll

Druga część to show w stylu Queen. Zespół wymienia klasyczne instrumentarium na to bardziej rockowe, a na scenie pojawia się Freddie Mercury! Razem wykonują przeboje: „We Will Rock You”, „We Are The Champions”, „I Want To Break Free” oraz „Another One Bites The Dust”. Punktem kulminacyjnym jest „Bohemian Rhapsody” w unikalnym w skali światowej wykonaniu części operowej na żywo, bo jak podkreślają artyści nawet grupa Queen podczas swoich koncertów odtwarzała je z taśmy.

Niesamowite przeżycie

– Dla mnie to najbardziej wzruszający moment koncertu – mówi Jan Niedźwiecki. – W tym roku każde jego wykonanie kończyło się kilkuminutowymi owacjami na stojąco. Gdy robi to 1800 osób słuchających nas w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu to jest to niesamowite przeżycie – tłumaczy i dodaje: – Od innych coverbandów odróżniamy się tym, że w naszym repertuarze jest również kilka mniej znanych utworów z lat 70. Wśród nich m.in. „The Millionaire Waltz”, którego wstęp brzmi jak XIX-wieczny utwór Straussa. Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy – opowiada.

Gość specjalny

Łódzki koncert od innych oprócz wielkiej orkiestry wyróżniać będzie udział gości specjalnych. Na scenie w Atlas Arenie w towarzystwie filharmoników zaprezentuje się Michał Szpak, wokalista, reprezentant Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji oraz Joanna Woś, światowej sławy sopranistka związana z Teatrem Wielkim w Łodzi.

– Michał okazał się wielkim fanem Queen i od samego początku bardzo mocno chciał z nami wystąpić. Trochę inaczej było z Joanną, która jako śpiewaczka operowa nie miała do tej pory okazji występować w projektach crosoverowych. Na szczęście udało nam się ją namówić. Wspólnie w pierwszej części koncertu zaśpiewają utwór „Barcelona”, w którym oryginalnie niezwykły duet z Freddiem Mercury stworzyła hiszpańska śpiewaczka Montserrat Caballe – opowiada Niedźwiecki.

Michał Szpak, który chcąc wziąć udział w projekcie przełożył zakontraktowany wcześniej koncert wykona również kompozycję „Love Of My Life”.

Bilety dostępne są w cenie: 79, 109, 139, 169 i 199 zł.

z cojestgrane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
  • Last.fm
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×