Atlas Arena. Queen Symfonicznie w 25. rocznicę śmierci Freddiego

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

17 grudnia Atlas Arena będzie gościć projekt „Queen Symfonicznie”. Kultowe przeboje Frieddiego Mercury’ego wykona 40-osobowa Hollyłódzka Orkiestra Filmowa, zespół Alla Vienna, chór Vivid Singers i Freddie, w którego na scenie wcieli się Sebastian Machalski.

Pięć lat temu premierę miał projekt „Queen Symfonicznie” zespołu Alla Vienna. Siedmioosobowa orkiestra, którą tworzą muzycy związani z Filharmonią Łódzką oraz Filharmonią Świętokrzyską, na nowo zinterpretował przeboje grupy Queen. Pierwszy koncert zbiegł się z 20. rocznicą śmierci Frieddiego Mercury‚ego. Doskonałe przyjęcie publiczności zmotywowało grupę do kontynuowania występów. W ciągu pięciu lat w Polsce i za granicą zagrali blisko 100 razy gromadząc na swoich koncertach około 60 tys. widzów.

W tym roku obchodzona jest 25. rocznica śmierci Mercury’ego. Alla Vienna złoży mu hołd grając specjalną ogólnopolską trasę koncertową. Jej najważniejszym punktem będzie występ 17 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie. Z tej okazji Jan Niedźwiecki, głowa projektu rozpisał muzykę na 40-osobową Hollyłódzką Orkiestrę Filmową, w której brzmienie zespołu Alla Vienna oraz chóru Dawida Bera wzbogacają muzycy Filharmonii Łódzkiej i łódzkiego Teatru Wielkiego. W rolę Frieddiego Mercury’ego wcieli się Sebastian Machalski z warszawskiego Teatru Rampa. Tego wieczoru na gitarze będzie mu towarzyszył Piotr Wieczorek.

Zmiana obsady nie wpłynie na formułę imprezy. Dwugodzinne, podzielone na dwie części show przypomni największe przeboje brytyjskiej grupy. W pierwszej, klasycznej, zabrzmią piosenki prezentujące przekrój całego dorobku „królowej”. Ważną rolę odegra w niej chór – Vivid Singers, który w zależności od potrzeb śpiewa melodie, podkłada harmonię, improwizuje solówki, a nawet pełni rolę perkusji. Druga część to show w stylu Queen. Zespół wymienia klasyczne instrumentarium na to bardziej rockowe, a na scenie pojawia się Freddie Mercury! Razem wykonują przeboje: „We Will Rock You”, „We Are The Champions”, „I Want To Break Free” oraz „Another One Bites The Dust”. Punktem kulminacyjnym jest „Bohemian Rhapsody” w unikalnym w skali światowej wykonaniu części operowej na żywo, bo jak podkreślają artyści nawet grupa Queen podczas swoich koncertów odtwarzała je z taśmy.

Warto pośpieszyć się z zakupem biletów. Wysoki poziom wykonawców oraz siła nieśmiertelnych przebojów przekłada się na zainteresowanie projektem zespołu Alla Vienna. Dotychczas – nie najtańsze bilety – rozchodziły się w kilka dni. Za miejscówki w Atlas Arenie zapłacimy: 79, 109, 139, 169 i 199 zł. Można je nabywać w punktach Ticketpro, na stronie www.ticketpro.pl oraz w Centrum Biletów Atlas Arena.

z gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
  • Last.fm
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×