Kurtka Freddiego na aukcji

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

21 maja w Nowym Jorku odbyła się aukcja pamiątek po słynnych muzykach. Fani takich gwiazd jak Lady Gaga, Freddy Mercury, John Lennon, Whitney Houston, Michael Jackson czy Kurt Cobain mogli powalczyć nie tylko o instrumenty, albumy i stroje sceniczne, ale również o odręcznie pisane osobiste listy czy rękopisy piosenek. Oto co i za ile poszło pod młotek domu aukcyjnego Julien’s Auctions.

Niedawno w nowojorskim Hard Rock Cafe odbyła się aukcja pamiątek po słynnych muzykach. Wśród nich znalazły się nie tylko albumy, ubrania i instrumenty, ale też rękopisy tekstów piosenek, listy i obrazy. W licytacji mógł wziąć udział każdy, kto zarejestrował się na stronie internetowej domu aukcyjnego i przygotował sporą sumę pieniędzy.

Amerykański dom aukcyjny Julien’s Auctions specjalizuje się w sprzedaży pamiątek po największych gwiazdach XX wieku. Na majowej aukcji wystawiono przedmioty należące do takich sław jak: Lady Gaga, Freddy Mercury, John Lennon, Whitney Houston, Michael Jackson czy Kurt Cobain.

Kurtka Freddiego Mercury’ego

Fani Freddiego Mercury’ego mogli „powalczyć” o kurtkę, którą gwiazdor nosił w czasie europejskiej trasy koncertowej „Magic Tour” w 1986 roku.  Trasa promująca album „A Kind of Magic” trwała osiem tygodni i wiodła przez 20 miast w 11 krajach Europy. Była to ostatnia trasa koncertowa Freddiego Mercury’ego z grupą Queen.

Biało-czerwona kurtka, inspirowana hiszpańskimi kostiumami militarnymi, zaprojektowana została specjalnie na tę trasę przez Dianę Moseley. Ozdobiona została klamrami i czerwonymi paskami ze złotym wykończeniem. Czerwony pasek na naramienniku wykorzystany został do mocowania białej jedwabnej peleryny, w której na scenie wystąpił Mercury.

Wartość kurtki szacowana była na 60-80 tys. dol. Sprzedano ją za niespełna 82 tys. dol.

z money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
  • Last.fm
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×