„Rapsodia z Demonem”, czyli rozterki przy dźwiękach Queen – od 30 października w Teatrze Rampa

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

- To opowieść o wyborze pomiędzy przyjaźnią a spełnieniem marzenia o sławie, niezależnie od kosztów – mówi Michel Driesse. Holenderski reżyser pracujący z powodzeniem na całym świecie przygotowuje w Teatrze Rampa widowisko „Rapsodia z Demonem” z przebojami Queen

Piosenki takie jak „We Will Rock You” i „Bohemian Rhapsody” zabrzmią na Targówku w zupełnie nowych aranżacjach, opracowanych przez Jana Stokłosę.

Aktorzy wkroczyli już w najbardziej wytężony czas prób muzycznych i tanecznych, przymiarek kostiumów i dopracowywania charakteryzacji. Michel Driesse zapowiada emocjonujący, teatralno-muzyczny show pełny twórczej energii. Fabuła „Rapsodii z Demonem” opiera się na klasycznym motywie paktu z Mefistofelesem: bohaterowie przedstawienia to młodzi artyści uwikłani w ryzykowną grę z demonicznym Balamisem. Czy zaprzedadzą się i za jaką cenę? O tym będzie się można przekonać w następny piątek.

W roli głównej – piosenkarza u progu kariery – występuje Kuba Molęda, któremu na scenie partnerują m.in. Sebastian Machalski, Jakub Wocial, Natalia Piotrowska i Brygida Turowska. Twórcy przyznają, że oprócz solowych popisów i interpretacji ważne będą tu mocne, rockowe partie chóralne. Jak choćby utwór „Show Must Go On”, który pojawia się w dramatycznym momencie dla przebiegu akcji: został rozłożony na głosy trójki aktorów otoczonych półokręgiem przez pozostałych członków obsady, wspierających ich wokalnie. Choreografię przygotował Santiago Bello, współpracujący z Rampą od kilku lat.

Prapremiera „Rapsodii z Demonem” 30 października. Kolejne spektakle 3-8 listopada. Zostały już ostatnie bilety.

za gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
  • Last.fm
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×