Film z muzyką Queen

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Film Zakochane ptaszki na CBS Europa z muzyką Queen, wątkami Queen. Najbliższa emisja 3 kwietnia o godz.10:00

Doug mieszka w domu, który odziedziczył po rodzicach, razem ze swoją dziewczyną Susan. I jest fanem zespołu Queen — plakaty ulubieńców oraz wypieszczone płyty winylowe to jego pasja. Gdy pewnego ranka Susan zostawia go, Doug jest załamany. Nie pomagają kumple z pracy, ani ukochany zespół. Wtedy na dachu swojego domu Doug znajduje… dziką kaczkę. Ptak nie lata, a zagubiony bohater próbuje się go pozbyć. Tak trafia do ZOO w Auckland, gdzie poznaje specjalistkę od ptaków Holly. Czy dzięki kaczorowi Pierre’owi i sympatycznej pani zoolog mężczyzna ma szansę na nowe życie?

Urocza komedia romantyczna z Antypodów. I drugi film w reżyserskim dorobku Paula Murphy’ego (współpracującego m.in. z Peterem Jacksonem przy Władcy Pierścieni). Historia rewolucji w życiu bohatera wiąże się przede wszystkim z kaczorem-nielotem, który okazuje się kazarką rajską — odmianą dzikiej kaczki występującą wyłącznie w Nowej Zelandii. Ale równie ważną rolę pełni tu urocza pracownica ZOO, a także jej zafascynowany kosmosem syn oraz kumple Douga. Murphy umiejętnie korzysta z gatunkowych wzorców, jednocześnie bardzo mocno osadzając film w nowozelandzkich realiach. Oraz wypełnia go muzyką brytyjskiego zespołu Queen. Dowcipne dialogi, atrakcyjne plenery, miłość i przyjaźń — to niewątpliwe atuty Zakochanych ptaszków. W rolach głównych wystąpili Rhys Darby (znany m.in. z komediowego serialu Flight of the Conchords) i angielska aktorka Sally Hawkins (Sen Kasandry, Happy-Go-Lucky, Moja łódź podwodna), a na drugim planie w roli zwariowanego weterynarza pojawia się Bryan Brown.

Pięć nominacji do New Zeland Film and TV Awards w roku 2011.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
  • Last.fm
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×