Premierowy utwór Queen!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem AIDS, przypadającym 1 grudnia, legendarna formacja Queen wyda swój premierowy utwór!

Grupa Queen po śmierci wokalisty Freddiego Mercury’ego w 1991 roku, właśnie na skutek AIDS, powróciła na scenę z nowym wokalistą, Paulem Rodgersem z zespołu Free i bez basisty Johna Deacona. Do tej pory nie nagrano jednak z Rodgersem żadnej nowej piosenki.

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem AIDS zespół postanowił wydać w internecie darmowego singla, który ma zwrócić uwagę ludzi na ten dzień. Członkowie Queen są także ambasadorami globalnej inicjatywy Nelsona Mandeli do walki z AIDS o nazwie 46664.

Premierowe nagranie jest zatytułowane „Say It’s Not True” i w sieci pojawi się dokładnie 1 grudnia. Utwór skomponował i napisał jeszcze w 2003 roku perkusista Roger Taylor.

„Robiąc piosenkę, która będzie dostępna za darmo, mamy nadzieję pomóc Nelsonowi Mandeli z jego kampanią, aby przebić się z przekazem, że nikt nie jest bezpieczny przed zakażeniem” – tłumaczy Taylor.

„Musimy się strzec, musimy chronić siebie i tych, których kochamy. Piosenka wykorzystuje cytat z Pana Mandeli: to jest w naszych własnych rękach, aby temu zaprzestać” – dodaje perkusista Queen.

W 2003 roku członkowie Queen – gitarzysta Brian May oraz Taylor, pomogli ruszyć z kampanią 46664, nazwaną od numeru więziennego Mandeli, wspólnie z Bono z grupy U2 oraz Davem Stewartem z duetu Eurythmics.

Źródło informacji: WENN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
  • Last.fm
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×