Queen: Piosenka wszech czasów

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Utwór „We Are The Champions” grupy Queen zwyciężył w plebiscycie na najlepszą piosenkę wszech czasów.

W głosowaniu na przebój wszech czasów wzięło udział 700 tysięcy osób. Sondaż przeprowadzono w 66 krajach na zlecenie firmy Sony Ericsson. Wyniki są, co najmniej zaskakujące.

Światowy top 10:
1. Queen – „We Are The Champions”
2. Britney Spears – „Toxic”
3. Michael Jackson – „Billie Jean”
4. The Eagles – „Hotel California”
5. Shakira – „La Tortura”
6. Nirvana – „Smells Like Teen Spirit”
7. The Beatles – „Yesterday”
8. U2 – „One”
9. John Lennon – „Imagine”
10. Dire Straits – „Sultans Of Swing”

z onet.pl

Utwór „We Are The Champions” grupy Queen zwyciężył w plebiscycie na najlepszą piosenkę. W głosowaniu na przebój wszech czasów wzięło udział 700 tysięcy osób. Sondaż przeprowadzono w 66 krajach na zlecenie firmy Sony Ericsson. Wyniki są, co najmniej zaskakujące. W towarzystwie rockowych kapel pojawia się także Britney Spears.

z wp.pl

Queen
Queen / Oficjalna strona zespołu
„We Are The Champions”, słynny rockowy hymn grupy Queen zwyciężył w plebiscycie na „najpopularniejszy światowy utwór”. W sondażu przeprowadzonym przez firmę Sony Ericsson wzięło udział ponad 700 tysięcy osób z 66 krajów.

Wyniki dla wielu mogą być zaskakujące, gdyż w zestawieniu – obok takich niezapomnianych przebojów i pokoleniowych hymnów, jak choćby „Imagine” Johna Lennona – wysoko uplasowały się również piosenki w rodzaju „Toxic” Britney Spears czy „La Tortura” Shakiry.

Ciekawie wypadły też wyniki najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii. W pierwszej dziesiątce aż siedem (!) to nagrania Michaela Jacksona. Zwyciężył przebój „Billie Jean” przed „Thrillerem”.

Uwielbiany przez Anglików Robbie Williams i jego ballada „Angels” znalazła się dopiero na 5. miejscu, a Top 10 uzupełniły grupy Queen („Bohemina Rhapsody” na 3.) i Guns N’Roses („Welcome To The Jungle” na 10.).

z interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
  • Last.fm
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×